پی ار پی مو مشهد

پی آر پی مو مشهد

پی ار پی مو به تزریق پلاسمای غنی از پلاکت به پوست سر با هدف توقف ریزش و رویش مجدد مو گفته می‌شود. این روش بدون جراحی و بوده و یکی بهترین روش های حال حاضر میباشد.

پی ار پی مو چیست؟

پی ار پی مو به تزریق پلاسمای غنی از پلاکت به پوست سر با هدف توقف ریزش و رویش مجدد مو گفته می‌شود. این روش بدون جراحی و بوده و یکی بهترین روش های حال حاضر میباشد.

 تزریق پلاسمای خون غنی شده با پلاسما ( PRP ) به دلیل پروتئین بالایی که دارا میباشد میتواند به توقف ریزش مو و همچنین رویش مجدد مو کمک کند.

آیا پی ار پی برای درمان ریزش مو و رشد مجدد مو موثر است؟

با این که طی تحقیقات انجام شده دلیل علمی ۱۰۰ درصدی برای اثر بخشی پی ار پی مو ارائه نشده اما مشاهدات نشان داده که تاثیرات چشم گیری در قطع ریزش و رویش مجدد مو دارد. پی ار پی مو باعث تحریک پوست سر و افزایش رشد مو شده و باعث قطع ریزش مو میشود.

طی تحقیقات انجام شد در سال ۲۰۱۹ برروی ۲۶۲ بیمارمبتلا به آلوپسی آندروژنتیک (طاسی) نتایج بسیار قابل توجهی در کاهش ریزش مو و افزایش قطر و حجم مو ملاحظه شد.

طی تحقیق دیگری در همان سال بر روی ۴۶۰ بیمار مبتلا به آلوپسی آندروژنتیک و آلوپسی آره‌آرتا نتایجی مشابه به دست آمد و باردیگر بر موثر بودن پی ار پی مو بر کنترل و کاهش ریزش مو ، رویش مجدد ، تقویت مو ، افزایش حجم و قطر مو صحه گذاشت.

پی ار پی برای چه افرادی مناسب است؟

از آنجایی که پی ار پی مو با تقویت فولیکول های مو باعث کاهش ریزش و رشد مجدد مو میشود، در نتیجه در افرادی که به تازگی دچار ریزش مو شده‌اند بهترین نتیجه را خواهد داشت.

لازم به ذکر است که عدم استعمال دارو های خاص، سلامت عمومی بیمار و عدم استعمال دخانیات تاثیر به سزایی در پی ار پی مو خواهد داشت. از طرفی داشتن انتظارات معقول و داشتن دید واقع بینانه نسبت به پی ار پی یکی از نکات مهم است، گاهاً افراد توقعاتی فرای توان درمانی پی ار پی در ذهن دارند و هنگامی که با نتیجه نهایی مواجه میشوند نمیتوانند این ناهمخوانی را توجیه کنند.

پی ار پی برای چه افرادی مناسب نیست؟

در برخی موارد خاص انجام پی ار پی برای بیمار نتیجه بخشی بسیار ناچیز و گاهی بی تاثیر خواهد بود. از جمله این موارد خاص میتوان به چند دسته بیمار اشاره کرد.

 1. بیماران که مدت طولانی از زمان ریش موهای انها گذشته باشد.
 2. بیمارانی که کاملا کچل شده‌اند.
 3. بیماران مبتلا به مشکلات تیروئید
 4. بیماران مبتلا به لوپوس
 5. بیماران مبتلا بهمشکلات پوستی
 6. بیماران دیابتی
 7. بیماران مبتلا به اختلالات کبد و سایر اختلالات زمینه ای

مراقبت‌های بعد از پی ار پی مو

مشابه تمام فرایند های درمانی پس از انجام پی آر پی مو رعایت چند نکته ساده میتواند در گرفتن بهترین نتیجه ممکن بسیار حائز اهمیت است. در ادامه به صورت مختصر به این نکات اشاره میکنیم.

 1. عدم قرار گرفتن در معرض تابش مستقیم خورشید در ۴۸ ساعت ابتدایی ( در صورت لزوم به قرار گرفتن در معرض نور خورشید از کلاه استفاده شود )
 2. استفاده از کرم ضد افتاب برای محافظت از پوست سر پس از ۴۸ ساعت اولیه
 3. عدم استعمال دارو های ضد التهاب مانند ایبوپروفن و پاراستامول به مدت ۲ هفته پس از انجام پی ار پی مو
 4. شست و شوی سر و صورت برای جلوگیری از عفونت
 5. عدم استعمال داروهای رقیق کننده خون و سیر در روز های ابتدایی
 6. عدم استعمال دخانیات و نوشیدنی های الکلی

عوارض احتمالی پی ار پی مو

از انجایی که برای انجام پی ار پی از خون بیمار استفاده میشود کمترین میزان عوارض برای این نوع درمان دور از ذهن نیست. پس از انجام پی ار پی مو مشاهده برخی عوارض دور از ذهن نیست و میتوان به مواردی از قبیل آسیب به رگ های خونی یا عصبی، عفونت، جمع شدن کلسیم در نقاط تزریق و بافت اسکار اشاره کرد.

گاها دیده شده برخی افراد نسبت به دارو های بی حسی که قبل از انجام پی ار پی در موضع تزریق استفاده میشود حساسیت نشان میدهند، در صورت داشتن حساسیت به دارو های بی حسی حتما قبل از انجام پی ار پی با دکتر خود این مورد را درمیان بگذارید.

اثر بخشی، تعداد جلسات و ماندگاری پی ار پی مو

برای مشاهده نتایج پی ار پی مو حداقل به ۴ تا ۶ هفته زمان نیاز است و در برخی موارد این زمان تا ۳ ماه نیز مشاهده شده است. لازم به ذکر است برای درمان ریزش مو این پروسه زمانی تا ۱۲ ماه به طول می‌انجامد. تعیین مدت زمان دقیق ماندگاری پی ار پی مو به فاکتور های زیادی بستگی دارد

طی تحقیقات انجام شده در معتبرترین مراکز پزشکی دنیا پژوهشگران دریافتند که برای داشتن نتیجه قابل توجه حداقل به ۳ جلسه تزریق به فاصله ۴ تا ۶ هفته نیاز میباشد و برای حفظ تاثیر آن نیز نیاز به تزریق با سر فاصله زمانی هر ۴ تا ۶ ماه میباشد.

بهترین مرکز پی ار پی مو شرق کشور

برای اثر بخشی هر چه بهتر و داشتن کمترین میزان عوارض پی آر پی مو باید به کلینیک‌های معتبر و پزشکان متخصص مراجعه کنید. کلینیک دکتر گنجی با داشتن کادر درمانی مجرب و با بهره‌گیری از پیشرفته ترین دستگاه‌های پزشکی و با داشتن بیشترین پی ار پی مو موفق در شرق کشور به قطب پی ار پی کشور بدل شده است.

کلینیک دکتر گنجی همه روزه به استثنای روز های جمعه و سه شنبه و تعطیل رسمی پذیرای بیماران محترم برای درمان های مرتبط با پی ار پی می‌باشد.

دانستنی های پی ار پی

پی آر پی درمانی در زمینه های مختلف درمانی کاربرد دارد از جمله این موارد میتوان به پی ار پی کمر ، پی ار پی شانه ، پی ار پی  در دندانپزشکی ، پی ار پی در ارولوژی ، پی ار پی در زنان و ناباروری نیز اشاره کرد.

علاوه بر استفاده های درمانی، پی ار پی در زمینه های زیبایی نیز کاربرد دارد که میتوان به پی آر پی زانو ، پی ار پی زیر چشم ، پی ار پی صورت و… اشاره کرد.

خدمات ما

خدمات ما در مرکز تخصصی مشهد پی آر پی

PRP

پی آر پی صورت درمان لک و آکنه صورت و جوانسازی پوست

PRP

پی آر پی زیر چشم درمان لک و آکنه و سیاهی زیر چشم و جوانسازی

PRP

پی آر پی زانو درمان زانو های خراب شده و آرتروزی غیر مزمن
Scroll to Top